To není žánr, to je to,co mě drží při životě.

18. october 2010 at 16:31 | Van |  odpad

Miluju,I love,lúbim,Я люблю, Ich liebe..

Bez Eragona bych byla asi rozpláclá před domem po pádu z pátého patra. Když jsem měla takový ty největší chutě si něco udělat, prostě sem si začla číst Eragon. Eragon iz máj nambr van buk. Prostě mi to nedalo a řekla sem si: Dokud nedočtu Eragon a jeho další díly tak si nic neudělám. Zatim mám za sebou jen Eragona takže mi nic nehrozí :) Ještě Eldest a Brisingr a pak si najdu jinou ságu bichlí.
Dál miluju knížku Znamení Run od Joanne Harrisové. Je sice asi tak poloviční co Eragon, ale je stejně úžasně napsaná. Jeden čas sem i uvažovala že si koupim runy a naučim se z nich vykládat, ale Vaneska je lenoch a tak zatim umí jen vypočítat dvě numerologická čísla a na žádný runy se nechystá. V knížce Znamení run ale nejde tak docela o runy vykládací ale spíš o runy ehm.. čarovací.
Nebyla bych to já, kdybych nezmínila UPÍRY.
V první řadě musím zmínit Upíří deníky,zatim sem četla jen první díl a ze seriálu viděla jen první řadu, ale z pohledu mě, jakožto absolutního upírofila je to úžasný. I love Stefan Salvatore.
A upírofilka musí zmínit také to, co z ní upírofila udělalo, Twilight Sága, vím že na to má spousta z vás né moc kladný názor, ale když sem poprvé v kině viděla Stmívání v angličtině, probudila se ve mě upírofílie. Pak sem přečetla Nový měsíc,Zatmění a Rozbřesk. Až bude v knihovně (nebo že bych napsala ježíškovi?) Krátký život Bree,přečtu si i ten.
K Upírům také patří Upíří polibky který mi donese ježíšek, protože sem četla jen kousek před třema rokama na táboře od jedný holky.
Od knížek na chvíli poodejdu a napíšu sem dva snad nejlepší seriály co sou. Buffy, the Vampire slayer a Angel. O Buffy snad nic psát nemusim, protože tu MUSÍ znát každý, jinak ste úplný kacíři. A Angel je vlastně hodně podobnej, ve starších dílech chodila Buffy s upírem, který měl duši. Ten se přestěhoval do LA (po tom co Buffy odmaturovala,jistá záležitost se starostou démonem). Angelovi je víc jak 200 let. Jako člověk se jmenoval Liam,pak ho Darla přeměnila v upíra a byl z něj Angelus,snad nejobávenější upír, pak ho zaklely cikáni a je z něj Angel. Angelův trest je mít duši,takže i svědomí, díky čemu nemůže být šťastnej protože piká za to že byl své doby horší jak mor.
Takhle bych mohla psát donekonečna o všem co tu bylo zmíněno, ale ještě sem potřebuju napsat o několika knížkách,ale sem líná tak to zestručnim.

Bleach- manga,sou tam Shinigami a Hollow a je to o Kurosaki Ichygovi, Rukie Kuchiki a taky tam Orihame Inoue a další lidi s úžasnejma japonskejma ménama který úplně žeru.
Elyonova země- fantasy, moc pěkný, Vaneska doporučuje
Laura- jako u Elyonovy země, je to moc pěkný,spíš takový holčičí.
Death Note - viděla sem dva díly anime a četla kousek mangy, až budu mít v cajku pc tak si to dočtu.
Harry Potter- jak bych ho tu mohla nezmínit. Sice sem viděla jen filmy, nečetla sem to, ale Rowlingová je fakt borka že to napsala, klobouk dolů, Harry je prostě Harry.
A nakonec Letopisy Narnie- tak ty sou fakt amazing. Prostě Petr,Edmund,Zuzana a Lucka sou skvělí a Aslan je nejlepší. Nejvíc se mi líbila knížka Kůň a jeho chlapec, ale četla sem všechny kromě Lev čarodejnice a skříň.
Myslim že až sem to přečetly maximálně dva lidi tak to ještě víc zestručnim.

Most do země Terabithia- ten film mě ROZBREČEL.

Zakletý ostrov, Volání mrtvých, Pán prstenů...
Už mlčm.
EDIT 16:48 : Není to Zakletý Ostrov, ale myslim že Ostrov Zakletých duší nebo tak nějak.


 


Poll

complexes have?

Ano 53.6% (775)
Ne 46.4% (670)

Comments

1 Ovečká Ovečká | Web | 18. october 2010 at 16:41 | React

Týjo.. Hodně pěkně napsaný, takový článek už nenapíše jen tak kdo..;)
A děkuju za skvělé typy knížek. Už se letím podívat jestli jsou u nás v knihovně :D*

2 Sandra Sandra | Web | 18. october 2010 at 16:44 | React

Most do země Terabithia hodne dobrej film!!! Jinak moc hezky napsany ;)

3 yellow-dog yellow-dog | Web | 18. october 2010 at 16:46 | React

Většinu zde zmíněných knížek knížek jsem četla.
A většina se mi líbila takže... ahoj milovníku fantasy :).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.